Recenze

Recenze - Laky na nehty

17. června 2015 v 18:09 | B.

Nejprve bych ráda upozornila na opětovnou aktualizaci mého "čtecího" seznamu:) tady !!

Ahoj :) Asi po milionu let vás zdravím.
Konečně mám ve škole pokoj a tak možná budu mít i trochu času, vrátit se do blogové sféry :)
Každopádně dnešní článek bude pojat ve víru recenzí. Vybrala jsem si náhodně 6 svých laků na nehty a napísu vám zde své názory, postřehy, tipy a podobně :)


Začneme hezky z leva.
První lak na nehty je od značky Essence, kterou asi všichni dobře znáte. Konkrétně se jedná o kolekci Hello Autumn Thermo effect - odst. 01 BEAUTI-FALL RED. Logicky vám asi došlo, že tento lak už mám nějaký ten pátek. Přesněji (nečekaně) od podzimu. Lak mění odstín podle teploty a tak jsem neváhala a musela ho vyzkoušet. Musím říct, že jsme byla mile překvapena :) V teple "nahodí" světlejší odstín a je tedy logické, že většinu času tráví právě v této barvě. Ovšem, když se venku ochladí, nebo si nehty opláchnete studenou vodou, opravdu změní svůj odstín v tmavší. Obě barvy jsou krásně podzimní, výdrž je slušná a kupodivu je stále v příjemné konzistenci. Tento lak bych rozhodně doporučila, biť už asi pozdě :D Ale myslím, že od Essence můžeme něco podobného brzy očekávat.

Druhý lak už ovšem taková hitparáda nebude. Jsem z nej tak zklamaná! Jená se o matný Rimmel - Velvete Matte odst. 017. Jak ten mě zklamal. Byla jsem natěšená na matné nehty. Výsledek? Ano, matný sice byl. Lakovalo se s ním velmi dobře a co se musí nechat, zaschlý je do několika sekund, bez možnosti zničení. Ovšem to loupání? Loupat se je schopný po dvou hodinách! Opravdu jsem byla zklamaná. Odlupuje se celý. Žádné kousky, ale prostě celý nehet. A dost "nenápadně". Najednou si prostě všimnete, že vám jaksi chybí "nehet". Nedalo mi to a zkusila jsem od stejné značky, stejný lak akorát v takovém tmavě fialovém matném provedení. Musím říct, že poprvé byl výsledek stejný. Přilakovala jsem si těch prá chybějících nehtů a pak jakž, takž několik dní vydržel, ale už druhý den začínal být "nematný".
Stojím si za tím, že rychlost zaschnutí je výborná a pokud si potřebujete narychlo nalakovat nehty, kvůli nečekané akci a máte na to doslova pět minut, je celkem dobře využitelný. Doporučuji ho pak hodit do kabelky a případné komplikace opravit někde v klidu na záchodě. Zaschne opravdu hned. Každopádně se někdy musím dokopat k tomu, abych zkusila matný od Essence. Nemáte někdo zkušenosti? :)

Třetí lak je můj nováček o Catrice v odstínu C04 ARTful Red. Jde od červeno-vínový lak se zlatými třpytkami. Barva je krásná a originální (mám strašně moc laků, tudíž objevit barvu, kterou bych neměla, nebo neměla nějakou mega podobnou je docela problém :D). Rozhdoně mě baví, ale jeho největší plus? PANEBOŽE TEN LAK JE SNAD NEZNIČITELNEJ! Poprvé v životě sem odlakovávala po 5 nebo 6 dnech jenom proto, že už jsem chtěla změnu. Byl netknutý! A to si do nehtů občas i trochu kousnu (://). Další pecka je, že jsem ho koupila v Rossmannu za 19,90 ve slevě :D Takže jsem orpavdu nadšená a musí nakoupit další laky od této značky. Nevím proč už je dávno nemám, ale stojan Catrice u nás v Rossmannu tak nějak bez povšimnutí procházím. Jsem tedy ráda, že jsem tohodle broučka objevila ve slevách. Díky němu se na tuto značku více zaměřím. (Báj d vej: Měli tam i slevu na srdíčkový tvářenky od Essence. Každá za 29,90,-. Samozřejmě jsem obě koupila. Pigmentace docela slabota, ale za ty prachy a hezkej obal to stálo :D Pracovat se s nimi dá :))

Čtvrtým lakem, je lak od Loreal Color Riche. Jde o Top Coat. Černobílé "konfetky"? Nazvala bych? Je krásný, zajímavý, neobvyklý. Upotá pozornost. Jsem s ním spokojená. Co se Top coatů týče, je asi můj nejoblíbenější a nejkvalitnější.

Pátým a i šestým lakem jsou laky od značky Loreal. Jde o laky z limitované edice Dark sides of Grey a vypadají naprosto božsky. Nerada is kupuju drahé laky (jelikož mám docela úchylku a prakticky každý týden kupuju nový, tudíž mám jenom dva odstíny, ke kterým se vracím a kupuji opakovaně - černý a rudý), ale tyto laky mi naprosto očarovaly. Vypadají dost luxusně (nevím, jestli pouze u nás, ale objevily se tu v době, kdy frčelo 50 odstínů šedi .. a musím říct, že oni ve mě těch 50 odstínů opravdu evokují :D). Ten první je s voskovým effektem. Neuměla jsem si pod tím nic moc představit. Jde o světlounce šedý odstín. Výdrž je poměrně dobrá, odstín dost zvláštní. Asi to není úplný můj šálek kávy, ale "nenadchne - neurazí". Druhý je lak v tmavé, šedé barvě se silikonovým efektem. Silikonový efekt opět nijak extra nezaujal, ale barva je to nádherná a je to jeden z laků, který bych si možná koupila opět. Ovšem oba dva tyto laky jsou už prakticky vyschlé. Oproti prvním zmiňovanému laku od Essence to je naprostá "vysychací" katastrofa :)

A co vy? Máte některý z laků? Jste s ním spokojeni nebo ne? Jaké barvičky nosíte na svých drápcích nejčastěji? :)
 
 

Reklama