Padesát odstínů

18. února 2015 v 17:29 | B. |  Books
St valentines day

Fenomén 50 odstínů zasáhl i mě. Všechny knihy jsem přečetla ještě před tím, než do kin vlétnul film. Ano. Přečetla jsem všechny tři knihy (evidentně na rodzíl od některých zarputilých kritiků). Všechny tři knihy jsem měla přečtené závratnou rychlostí. Dostala jsem je od přítele k Vánocům a v lednu už sem četla poslední díl (a to jsem četla vždy, jen ve vaně, když se přítel jel ukázat domů :D). Nepodstatná informace? Ani ne. V životě jsem totiž nečetla knihu, která by byla lehčí a oddychovější.

Samozřejmě je to kniha převážně pro ženy. Příběh je vyprávěný z pohledu Anastie. Mladé, nezkušené dívky bez sexuálních zkušeností, zamilující se do "megalomanského" pana Greye, jehož jmění převyšuje konta všech obyvatel Seattelu dohromady. To by asi nebyl takový problém. Ten problém přichází ve chvíli, kdy se Anně (za pomoci smlouvy hlídané jeho právníky) svěří se svým pravým já. Je tak trochu dominantní, možná až tak trochu sadista. Annu postupně zasvěcuje do všech tajů svého světa a podhaluje jí svoji minulost. Příběh je nejen o sexu, ale také o jejich vztahu, který připomíná tak trochu Stmívání (nevinné, naivní děvče a záporný, ale dokonalý padouch tvoří už léta lákadlo pro mnoho autorů). Problémy se jim sypou na hlavu celé tři díly. POZOR! Teď přichází krátký, ale radikální spoiler. Ale vše skončí štastně. Veselka, dítě, dům, dítě.. Zajímavá je poslední kapitola poslední knihy, která nám přinese seznámení Any a Christiana z jeho pohledu. Opravdu je tak trošku "zmrd". Krátky ale radikální spoiler KONČÍ.

Myslím, že lidstvo potřebuje takového "obětního beránka". Byla to Hannah Monatana, One Direction, Miley Cyrus. Teď mají 50 odstínů. Každopádně zkutečnost je taková, že jsem četla mraky horších knih a viděla mraky horších filmů - převážně holčičích, což je ale i těch Padesát odstínů. Je to lehké a oddechové čtení (Jedete na dovolenou? Berte ho. Ale třeba mně se četlo tak dobře, že bych sebou musela vzít všechny tři knihy (každá kolem 600 stran) a pak ještě další tři knížky, takže by se to moc nevyplatilo :D). Není to dílo na Pulitzerovu cenu, ale prostě taková "červená knihovna" s něčím novým. Neodsuzujte ji. Mohla by vás zaujmout.

FSOG
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Natalie Natalie | Web | 18. února 2015 v 19:56 | Reagovat

Taky jsem četla všechny tři díly, ale na film čekám, až bude online. :D Každopádně většina kritiků jsou ti, co to nečetli.

2 ellie's' - untrue.blog.cz ellie's' - untrue.blog.cz | Web | 19. února 2015 v 17:03 | Reagovat

Nečetla jsem ani jednu knihu, ale mám v plánu si stáhnout film, teď úplně všude na blozích, jsou tyhle recenze, tak ěm to moc láká se na to podívat

3 Fredy Kruger Fredy Kruger | 21. února 2015 v 0:33 | Reagovat

Co se to děje dnes v nemocnici ??
... v pokoji stojí tam tři strážníci
u muže, jež leží na lůžku ....

" Co je vám ??"

... " Dostal jsem přes držku !"

" Jistě! to vidíme !  to je věc zřejmá !
... a držka dřív ???"

... " Taková... obyčejná ...
ztracena  v lidské  šedi "....

I tohleto strážníci vědí !
" Teď  hraje vám  zas všemi barvami !"

" Tohleto kurwa... já  sám vím !!
nutno však najíti pachatele !"

" Jdeme se poradit !  neserte !... hele !"

Bill Woczass,  Tom Prdtt,  Swenn Schoustt ( ti všici )
vyšli  společně na ulici ....
hovoří... ,, deváté - přes páté ,, :

" Wole ?... co je to pachatel ??"
" Nevím ... půjděmež  na strážnici !"

... již na strážnici  se radí  tři strážníci ...

4 Tai Todd Tai Todd | Web | 21. dubna 2015 v 9:49 | Reagovat

Já ji teda odsuzuju :D Protože to téma  o kterém píše mi není cizí a i když jde o "fikci" tak si měla o tématu kterému sama nerozumí něco zjistit, než se pustila do románu, který se kolem toho motá. Protože to co z těch postavu udělala,je naprosto špatný obraz, takhle to nefunguje, takhle se lidi v bdsm nechovají a lidi si pak myslí, že to tak ale je, po přečtení a shlédnutí tohohle. Nikomu neberu oddechovou literaturu, ale tohle je podle mě moc, totálně bez děje, primitivní slovní zásoba, otřepané klišé, nesympatické postavy. znám mnohem lepší ženské romány, i na tohle téma, co jsou stokrát líp napsané. Já si to přečetla, abych si udělala názor a cítila jsem se po přečtení jak po lobotomii, v životě jsem nečetla nic tak zbytečnýho a slaboduchýho.

5 protiva protiva | E-mail | Web | 21. června 2015 v 18:13 | Reagovat

Četla jsem celou trilogii... Nebylo to ani dobré, ani špatné. Bylo to něco nového... Ať se na mě nikdo nezlobí, ale Ana je prostě pitomá holka a já ji nemohla vystát... A ta krátká kapitola z pohledu Greye byla dobrá :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama