Únor 2015

Začínáme?

22. února 2015 v 18:46 | B. |  Diary
Iconosquare – Instagram webviewer - image #2501971 by KSENIA_L on Favim.com
Neříkám, že bych to už nezkoušela, ale mohla bych k tomu, abych u toho vydržela použít i blog. Ráda bych do léta zhubla.. hlavně nohy a zpevnit břicho. Pokusím se o to pomoci Jill a lepšího jídelníčku + žádný brambůrky a sladkosti (v týdnu. O víkendu s přítelem to bude horší. O to pomalejc to půjde.) Ale musím to zvládnout. Chtěla bych mít možnost nosit opravdu všechno! Do léta zvládnu aspoň 10kg dolu! Ha! Já si ale věřím :D Nechci to brát na kila :) Ale 20cenťáků v pase by mi nevadilo. Klidně víc :D :D
Ale žádná pro-ana. Jíst musim! :D To bych nebyla já :3

Padesát odstínů

18. února 2015 v 17:29 | B. |  Books
St valentines day

Fenomén 50 odstínů zasáhl i mě. Všechny knihy jsem přečetla ještě před tím, než do kin vlétnul film. Ano. Přečetla jsem všechny tři knihy (evidentně na rodzíl od některých zarputilých kritiků). Všechny tři knihy jsem měla přečtené závratnou rychlostí. Dostala jsem je od přítele k Vánocům a v lednu už sem četla poslední díl (a to jsem četla vždy, jen ve vaně, když se přítel jel ukázat domů :D). Nepodstatná informace? Ani ne. V životě jsem totiž nečetla knihu, která by byla lehčí a oddychovější.

Samozřejmě je to kniha převážně pro ženy. Příběh je vyprávěný z pohledu Anastie. Mladé, nezkušené dívky bez sexuálních zkušeností, zamilující se do "megalomanského" pana Greye, jehož jmění převyšuje konta všech obyvatel Seattelu dohromady. To by asi nebyl takový problém. Ten problém přichází ve chvíli, kdy se Anně (za pomoci smlouvy hlídané jeho právníky) svěří se svým pravým já. Je tak trochu dominantní, možná až tak trochu sadista. Annu postupně zasvěcuje do všech tajů svého světa a podhaluje jí svoji minulost. Příběh je nejen o sexu, ale také o jejich vztahu, který připomíná tak trochu Stmívání (nevinné, naivní děvče a záporný, ale dokonalý padouch tvoří už léta lákadlo pro mnoho autorů). Problémy se jim sypou na hlavu celé tři díly. POZOR! Teď přichází krátký, ale radikální spoiler. Ale vše skončí štastně. Veselka, dítě, dům, dítě.. Zajímavá je poslední kapitola poslední knihy, která nám přinese seznámení Any a Christiana z jeho pohledu. Opravdu je tak trošku "zmrd". Krátky ale radikální spoiler KONČÍ.

Myslím, že lidstvo potřebuje takového "obětního beránka". Byla to Hannah Monatana, One Direction, Miley Cyrus. Teď mají 50 odstínů. Každopádně zkutečnost je taková, že jsem četla mraky horších knih a viděla mraky horších filmů - převážně holčičích, což je ale i těch Padesát odstínů. Je to lehké a oddechové čtení (Jedete na dovolenou? Berte ho. Ale třeba mně se četlo tak dobře, že bych sebou musela vzít všechny tři knihy (každá kolem 600 stran) a pak ještě další tři knížky, takže by se to moc nevyplatilo :D). Není to dílo na Pulitzerovu cenu, ale prostě taková "červená knihovna" s něčím novým. Neodsuzujte ji. Mohla by vás zaujmout.

FSOG

Pravopis, pravopis...kurva pravopis!

15. února 2015 v 17:47 | B. |  Výplody mé hlavy
Tak nějak se omlouvám, za to sprosté slovíčko v nadpisu, ale já si nemůžu pomoct.
To prostě nejde, nejde, nejde..!
Nejsem úplně gramatický nácek. Každému občas uteče nějaká ta chyba...ale..!
Vybírám si auto (jak ste se mohli v předchozím článku lehce dozvědět). Koukám po inzerátech na různých autobazarech a když narazím na poměrně hezké auto, jehož majitel slibuje "top stav" a podobný žvásty, narazím na slova jako vÍbava, a "zachovalÍ interiér". Do prdele práce! Jak bych si mohla koupit auto od někoho, kdo nezná pravopis na úrvoni základní školy? Ale kdyby to bylo v jednom inzerátu! To je každý druhý. To jsme vážně ve státě, kde jen (s prominutím) debilové, co neumí napsat jediný slovo správně mají takové finanční ohodnocení, aby měli auto, který chtěj časem prodat? Nebo co jako? Fakt mě to dostává.
Celkově náš systém je kapku na hlavu. Já se trápím třetím rokem na gymplu, kde není nic jistého jen proto, abych měla stejnou maturitu jako Pepan, co má učňák s maturitou, nebo holka, která studuje na učňáku prodavačku a má to vznešeně pojmenované "Obchodní akademie"?
Jsem dneska nasraná, takže se omlouvám za nesmysluplnej článek, plnej gramatickejch chyb!

Do pondělí neuvěřím..

12. února 2015 v 15:28 | B. |  Diary
Untitled
...v pondělí jdu totiž na městý úřad pro "papíry na papíry". Ano, ano a ještě jednou ano. Dneska se ze mě stal řidič! Na poprvé jsem zvládla testy i jízdy. Absolutně jsem si nevěřila. Hlavně na jízdy. A to sme měli dva "zkoušející", protože jeden se zaučuje. Bože jsem tak šťastná! Ale furt nevěřím.. doufám, že "Takže?" "Ano." znamená "Jsem řidič." :D :D
Byla jsem tak příšerně vyklepaná...příšerně! Dali jsme to jen dva z pěti .. :/
Ještě že zítra máme ředitelský volno. Pojedu do Prahy, koupim si nový brejle a něco na sebe za to, jak sem šikovná.. :D
Jen sem se chtěla tak nějak veřejně pochlubit. JSEM PROSTĚ BOREC!!

Btw. Měla bych poslat děkovnej dopis Landovi. Od včerejšího večera jsem poslouchala skoro jen tuhle píšničku. Doost motivační! Tu si musim rozhodně hodit do playlistu do auta, protože díky ní jsem se psychicky nezhroutila :D :D

Playlist I.

9. února 2015 v 16:50 | B. |  Playlist
Couple
Nejvíc nejlepší. Cigáro a knížka! :3

Pro dnešek vám přináším jistý "playlist" mých posledních dní :)

Miluju tu písničku. Miluju ten klip a miluju celou sérii 50 odstínů (ano prosím, do mě vy, co jste z toho nepřečetli ani jedno písmenko, stejně jako za celý svůj život. -je to perfektní oddychovka!)
Nemůžu se dočkat filmu. I když se mi návštěva kina lehce kreje s učením na test z chemie, který musí být nejhůř 4 (prosím, prosím 3!)
Ano, ano :D Opět Odstíny. A ano vím, že to není Beyonce, ale já miluju tenhle cover!

Trochu návrat k časům, kdy jsem trávila sobotní noci na diskotékách :D Ani mi to nechybí (od tý doby co tam lezou třináctiletý fakani -_-). Už to nemá svoje kouzlo. Ale tahle písnička..? Letní pohodvej večer s přáteli a přítelem :)

Tak tohle je prostě bomba. Miluju tu písničku a už se vidím, jak se při ní budu řítit ve svým autě, jen co ze mě bude za pár týdnů řidič!
Nejbožejší "carsong" no. 2 :D

Miluju tu písničku a nemohla jsem se rozhodnout, jestli mám radši akustickou nebo normální verzi. Nakonec jsem zvolila akustickou, ale obě jsou perfektní. Miluju text, Ollyho a mám ráda Demi :D

A to je pro dnešek vše. Tak se mějte. Jdu se utápět v "moderní próze".

Books 2015

8. února 2015 v 16:32 | B.
Zdravím. :)

Jako první článek na tomto blogu, bych chtěla napsat tento "seznam" knih, které jsem během tohoto roku přečetla. Možná se časem dočkáte i "recenzí" na jednotlivé knihy :)
Musím říct, že jsem sama sebou poměrně sklamaná, jelikož od začátku roku fakt moc nečtu :/ :(

Padesát odstínů šedi - E.L. James
Padesát odstínů temnoty - E.L. James
Padesát odstínů svobody - E.L. James
Zaklínač II - Meč osudu - Andrzej Sapkowski
Stařec a moře - Ernest Hemingway
Krysař - Viktor Dyk
Zaklínač III - Krev elfů - Andrzej Sapkowski
Zaklínač IV - Čas opovržení - Andrzej Sapkowski
Prokletí Salemu - Stephen King
Holčička, která měla ráda Toma Gordona - Stephen King
Pýcha a předsudek - Jane Austenová
Malý princ - Antoine de Saint-Exupéry
Pýcha a předsudek - Jane Austenová
Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel - Jonas Jonasson
Lovci hlav - Jo Nesbo
S láskou Rosie - Cecelia Ahern

Momentálně rozečteno:

Anna Karenina - Lev Nikolajevič Tolstoj
O myších a lidech - John Steinbeck
Zimní příběh - Mark Helprin
Stephen King jde do kina (povídky od Kinga) - Stephen King
Zaklínač V - Andrzej Sapkowsk
Muži, kteří nenávidí ženy - Stieg Larsson


Co říkáte na můj výběr? Jaký máte na tato díla názor? Četli jste některé? :)